Azjatyckie kosmetyki – skuteczne produkty na poprawę urody

Młoda Azjatka mająca złą cerę – taki obrazek to rzadkość. Photoshop panie i panowie, tak powie zapewne wielu sceptyków. Możliwe że tak jest, ale co z tymi koreańskimi, japońskimi czy chińskimi kobietami, których nieskazitelną urodę można podziwiać na żywo? Geny czy azjatyckie kosmetyki (używane w dzień i noc) są za to odpowiedzialne? Chyba jedno i drugie!

Popularność kosmetyków z dalekiej Azji

Balsamy czy kremy azjatyckie podbijają świat, w tym nasz kraj. Nic dziwnego. Kosmetyczny rynek wschodni to potęga. W zaawansowanych fabrykach powstają bowiem liczne produkty. I wcale nie są to rzeczy przeciętnej jakości, jakby mogło się wydawać.

Niebanalne, oryginalne i ciągle udoskonalane. Do tego pachnące oraz estetycznie zapakowane. I najważniejsze – niezwykle skuteczne. Tym wszystkim się charakteryzują wszelkie olejki do ust, lakiery czy rozświetlacze (dają bardzo naturalną cerę), a także słynne maseczki w płachcie.

Można je bez problemu zakupić zarówno w wybranych, luksusowych drogeriach, jak i w kameralnych sklepach z naturalnymi kosmetykami. No i oczywiście wielu miejscach w internecie.

Zalety poszczególnych kosmetyków

Teraz przyjrzyjmy się trzem produktom chętnie stosowanym przez Azjatki w różnym wieku. Wszystkie posiadają bez wątpienia ciekawe zalety. Połóżmy więc na twarz maseczki, kolejno użyjmy chłodzącego kremu pod oczy, a na koniec tzw. lip tinty.

Maseczki w płachcie używane są w Azji od ponad trzystu lat! Nie zawierają żadnych składników zagęszczających. Pozbawione wspomagaczy sprawiają, że nasączony materiał trzyma konsystencję tuż przy samej skórze. Wspomniany lekki krem pod postacią sztyftu przynosi ulgę, dzięki ekstraktom z bambusa czy aloesu. Najlepiej stosować go rano po wyjęciu z lodówki. A wielofunkcyjne i trwałe błyszczyki koloryzujące o wysokiej jakości powodują mocną pigmentację. Owe lip tinty przeznaczone są do makijażu ust o różnym stopniu intensywności.

Azjatyckie kosmetyki dla kobiet z tamtego rejonu świata to coś więcej niż produkty do zwykłej pielęgnacji. Dlaczego? Bo codzienne czynności związane z ich stosowaniem zamieniają się w metafizyczne rytuały. Filozofia i magia daje o sobie znać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *