Koreańskie kosmetyki – z czego składa się koreańska pielęgnacja?

Od kilku lat koreańskie kosmetyki cieszą się niesłabnącą popularnością. Wpływ na to ma również popularność koreańskich zespołów muzycznych. Fascynacja krajem trwa, a pielęgnacja koreańska ma coraz więcej fanów również w Polsce. Koreańska pielęgnacja – z jakich kosmetyków się składa?

Filozofia koreańskiej pielęgnacji – 10 kroków koreańskiej pielęgnacji

Koreańska pielęgnacja składa się z 10 kroków gwarantujących czystą, piękną cerę. Są to demakijaż, kosmetyk na bazie wody, peeling, tonik, esencja, ampułki, maska w płachcie, krem pod oczy, nawilżanie i krem z filtrem chroniącym przed promieniowaniem UV. Może się wydawać, że to bardzo dużo kroków. Nie wszystkie wykonuje się jednak każdego dnia np. maska w płachcie nie musi stosowana codziennie.

Sama filozofia koreańskiej pielęgnacji opiera się na trzech zasadach. Najważniejsze jest oczyszczanie, nawilżanie i ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wszystkie kroki mają zapewnić optymalne oczyszczenie, nawilżenie, w odpowiedniej kolejności. Najlżejsze produkty nawilżające (esencja) aplikowane są przed tymi najcięższymi (ampułki, kremy).

Koreańskie kosmetyki

W kosmetyczce osób, które przestrzegają zasad pielęgnacji koreańskiej, muszą znaleźć się rzeczy do demakijażu (np. płyn, stosowany codziennie), pianka oczyszczająca (codziennie), peeling (stosowany dwa razy na tydzień), tonik (do stosowania rano i wieczorem, codziennie), esencja (rano i wieczorem, codziennie), serum bądź ampułka (codziennie), maski w płachcie (dwa razy w tygodniu), krem pod oczy (rano i wieczorem, codziennie), krem nawilżający (rano i wieczorem, codziennie), krem z filtrem SPF (codziennie rano, w tym w zimę).

Ilość kroków i kosmetyków koreańskich może przytłaczać, ale kosmetyki dobrej jakości posłużą nam długo. Poza tym, codziennie wykonujemy 8 kroków, niektóre tylko rano bądź tylko wieczorem. Koreańskie kosmetyki są zdrowe dla skóry i naturalne. Ta filozofia pomogła milionom kobiet!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *