Sklep z koreańskimi kosmetykami – co w nim znajdziemy?

Filozofia kobiet mieszkających w Korei Południowej co do skóry zdobyła świat. Koreanki stawiają, przede wszystkim, na oczyszczanie, nawilżenie i ochronę przed niesamowicie szkodliwym dla cery promieniowaniem UV. Sklep z koreańskimi kosmetykami – co w nim kupimy?

Sklep z koreańskimi kosmetykami – co w nim znajdziemy?

Sklepów z koreańskimi kosmetykami jest coraz więcej – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Znajdziemy w nim kosmetyki, które posłużą do wykonania pielęgnacji według kobiet z Korei. Są to płyny do demakijażu, pianki oczyszczające, kosmetyki na bazie wody, peeling, tonik, esencja, ampułki/serum, maski w płachcie, kremy pod oczy, kremy nawilżające i kremy SPF.

W specjalnym sklepie poświęconym koreańskim kosmetykom znajdziemy duży wybór, niekiedy kosmetyków dostępnych tylko w takich miejscach. Nie ma jednego, uniwersalnego kremu dla wszystkich typów cery. Powinien być on dobrze dobrany, a w tym zdecydowanie pomoże spory wybór. W sklepie stacjonarnym obsługa podpowie nam, jak stosować danego kosmetyku, jeśli koreańska pielęgnacja to dla nas nadal nowość. Sklep online również oferuje wskazówki dotyczące używania produktów.

Kosmetyki z Korei a klasyczna pielęgnacja

Nie trzeba ściśle przestrzegać pielęgnacji z Korei, tj. 10 kroków, aby móc stosować koreańskie kosmetyki. Są one delikatne, dobre dla skóry, naturalne i często wegańskie. Możemy do naszej rutyny wplatać elementy koreańskiej pielęgnacji, np. oczyszczać twarz, nałożyć serum, krem nawilżający i krem z SPF, a wieczorem zrobić sobie maseczkę bądź peeling, od czasu do czasu. Jeśli np. ktoś nie chce stosować codziennie esencji, może zastanowić się, czy ten krok da się pominąć.

Każdy powinien próbować i znaleźć pielęgnację, która jest najlepsza dla niego. Możemy korzystać z mądrości koreańskiej pielęgnacji – oczyszczać, nawilżać i chronić przed postarzającym promieniowaniem UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *